Ve AKP’den araçlar için ilk tepki: Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş

AKP’li Tevfik Göksu, Yenikapı’ya getirilen araçların arazideki hizmet araçları olduğunu iddia etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla AKP döneminde ihtiyaç fazlası olarak kiralanan arabalar Yenikapı Meydanı’na getirilerek, yan yana dizilmişti. Araçların İBB’deki araç israfının kanıtı olarak sergilenmesine AKP’den ilk tepki AKP’nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’dan geldi. Göksu, sergilenen araçların, arazideki hizmet araçları olduğunu savunarak, “Bu kara propagandayı yapabilmek için hayatı, hizmeti durdurmuş durumdalar. İstanbul halkı şu an bu şov uğruna, evinde bakım hizmetinden mahrum bırakılmış durumda” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu Yenikapı’ya getirilen araçlarla ilgili olarak “Hatırlarsanız seçim kampanyası sürecinde 1717 tane makam aracından bahsetmişti. Galiba makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş” dedi.

Sabah’a konuşan Göksu, “Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş. Evde bakım, sosyal hizmet dahil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş. Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar” dedi.

“Bu hırsla İstanbul’da hayatı durdurmuş durumdalar” iddiasında bulunan Göksu şunları söyledi:

“Bu kara propagandayı yapabilmek için hayatı, hizmeti durdurmuş durumdalar. Evde sağlıkta örneğin hizmet bekleyen hastalar, İstanbul halkı şu an bu şov uğruna, evinde bakım hizmetinden mahrum bırakılmış durumda. Çocuğu hastaneye götürülemeyen anne bugün neden gidemiyor diye merak ediyorsa Yenikapı’ya baksın. Araçlar şu an sayın Başkanın fantazisine hizmet veriyor. Madem bu araçlar ihtiyaç fazlasıydı da 60 gündür görevdesiniz niye tutuyorsunuz? Bu araçlar bu şovdan sonra İBB bünyesinde tutulacak mı tutulmayacak mı? göreceğiz, takip edeceğiz.

Bir taraftan insanları ekmeğinden ediyorsunuz, bir taraftan her köşesinde bu şehrin bir yeni siyasi şov uğruna hizmeti durduruyorsunuz. Dağ fare doğurmuştur. Güneş balçıkla sıvanmaz. Hak ve hakikatler mutlaka ortaya çıkar. Bu araçlar söylediğimiz gibi zabıtanın, sosyal hizmetlerin, evde bakım hizmetlerinin vs. kullandığı hizmet araçlarıdır. 1717 makam aracından da söz ettiler aylarca. Hani 1717 makam aracı?”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: