Verdiğimiz Bu Büyük Rahatsızlık İçin Mutluyuz…

 

 

Spor adamları bu işlere neden girerler? Kendilerince mutlaka önemli nedenleri olmalı, ama en önemlisi gücün yanında kalıp ezilenler sınıfına katılmamak olsa sanırım.

Bir kulüp başkanı çıkıp söylediği sözün nereye varacağını bile düşünmeden. (Belki de düşünerek) Atatürk pankartlarının siyasi olduğunu söylüyor. https://gunlukbakis.com/2017/08/10/fikret-orman-ataturk-pankarti-siyasidir/

Linkte bulunan yazımda söylenmesi gerekenleri söyledim.

Eski futbolcu, sonradan yorumcu ve bir zamanlar herkes tarafından sevilen şeytan lakaplı Rıdvan Dilmen de konuşmuş. “Statlarda siyaset yapılmaması gerekir. Rize de ben şahit oldum, Tayyip bey için slogan atanları susturmak için her şey yapıldı. İzmir marşı statlarda söylenmemeli” demiş.

Bir spor adamı olarak bu işlere neden girerler? Söyledikleri sözlerin altı tamamen boş, üflesen yıkılır. Ancak insanların dikkatini başka yöne çekmeyi becerebilen açıklamalar bunlar.

Bir tatil sezonu boyunca susup, bu günlerde bu açıklamaların yapılması ilginç. Bu hafta yeni sezonun maçları başlıyor. Rıdvan ın söylediği sözler cahilliğin bir akışı değil. Öyle olduğunu sanmıyorum. Böylesi içi boş konuşmalar yapmak için nedenlerini çok iyi anlamalı, veya onlar bunu açıklamalı.

İkisinin yaptığı açıklamayı birleştirelim burada.

Atatürk ve İzmir Marşı bu ülkede hiç bir zaman bir siyasi simge olmadı. Olması da olanaksız. Atatürk bu ülkenin kurucu lideridir. Hangi siyasi sınıfa sığdırılabilir. Fikret orman bunu çıkıp açıklamalı. Bu kadar dengesiz konuşabilen birisinin kulüp yönetiyor olması bile tartışılmalı bence.

İzmir Marşı, Rıdvan sözlerini anlamaya çalışsa İzmir marşının bir siyasi simge olmadığını çabuk kavrar. Milli bir marşı hangi siyasi kategoriye sıkıştırdığını da Rıdvan açıklamak zorunda. Ayrıca, Rize de yaşadıklarıyla karşılaştırması tamamen yararsız, yersiz işlerle uğraşmaktır. Tayyip Erdoğan bir siyasi partinin lideridir, dolayısı ile de siyasidir. İzmir Marşı ve Atatürk le sanki farklı siyasi çizgilerde yarışıyorlarmış gibi göstermeye çalışmak zavallılıktır.

Kendi zavallı durumunuzu topluma dayatmaya kalkmayın.

Bu halk İzmir Marşını da çok iyi biliyor, Atatürkü de.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: