Washington Post’u eleştirirken bunları da düşündün mü İbrahim Kalın?

Bakın İbrahim Kalın tam olarak şunları söyledi:

“ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir. Bunun basın ve ifade özgürlüğü ile izah edilmesi mümkün değildir. Bu durum, El-Kaide yahut DEAŞ terör örgütünün bir mensubuna gazete yazısı yazdırmaktan farksızdır. Bir terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi gibi göstermek, her şeyden önce Kürtlere yapılmış bir hakarettir. Türkiye, terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla mücadele vermeye devam edecektir.”

Peki Kalın haklı mı? ABD’nin bu konudaki yasalarını bilemiyorum. Bizim tarafımızdan bakıldığında Kalın haklı. Bir terör örgütünün propagandası anlamında haklı.

Fakat, İbrahim Kalın bütün bunları söylerken karşı taraftan, veya içeriden gelebilecek karşı yanıtları da düşündü mü? Yapılan eleştirinin bir de bu boyutu var.

Dün 23 Haziran seçimlerinde o terör örgütü (PKK) nün kırmızı bültenle aranan ismini üstelik devlet televizyonuna kim çıkardı? Elin adamı ben yazısını yayınlıyorum, sen kendi televizyonuna çıkarıyorsun, beni eleştiremezsin derse yanıt ne olacak İbrahim Kalın?

Söz edilen terör örgütü (PKK) liderinin yazdığı mektubu meydanlarda, televizyonlarda siz okuttunuz, ben yazısını yayınladım diye beni eleştiremezsiniz derse bu yayın organı sizin yanıtınız ne olacak?

Bu açıklamayı yaparken bunları da düşündünüz mü?

Bunları yapmasaydınız sonuna kadar arkanızda olurduk. Şimdi çıkıp ucuz kahramanlık yapmayın.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: