Yani şimdi ‘o’ polis müdürü ‘pezevenk’ mi?


Fuhuş çetesine mensup olup rüşvet yeme iddiasıyla gözaltına alınan Emniyet Müdürü’nün Barış Atay’ı tehdit ettiği görüntüler…

Geçtiğimiz günlerde oyuncu Barış Atay’ın Diktatör adlı oyununu engelleyip tehdit eden, daha önce de Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ı ters kelepçeyle gözaltına aldırarak kolunun kırılmasına sebep olan Kadıköy Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu, “fuhuş çetesine mensup olma” gerekçesiyle gözaltına alındı! Fuhuş yaptırılan iki kadının Kocaoğlu hakkında ifade verdiği belirtildi.

Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu’nun, İstanbul dahil dört ilde operasyon yapılan büyük bir fuhuş çetesinin kamu görevlileri içindeki örgütlenmesine dahil olduğu öne sürülüyor. Örgütün tefecilik de yaptığı, ‘kamu görevlileri’nin örgüte yaptıkları işlerde kolaylık sağlayarak rüşvet yediği de iddialar arasında yer alıyor.

İbrahim Kocaoğlu’nun dışında, “Fuhuş Baronu” olarak tanınan Hakan A’nın çetesine dahil oldukları iddiasıyla 10 polis daha gözaltına alındı.

Berkin Elvan’ın annesine, Barış Atay gibi muhalif oyunculara “kahraman Türk polisi” sıfatıyla saldıran bu unsurların “pezevenklik” iddiasıyla gözaltına alınması, hiç kuşkusuz hayatın acı bir cilvesi! “Acı” olması, alnı ak, başı dik emekçi insanların, devlet marifetiyle bu tıynette tipler tarafından saldırıya uğraması elbette!

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: