Yeni Akit yazarından itiraf: ‘Dün bu zulümlere maruz kalan bizler, bugün aynı şeyleri yaptığımız için hiç pişmanlık duyuyor muyuz?’

‘Toplumsal ilişkilerimizin seviyeli ve adaletli olması lazım. Var olma mücadelemizi, yok etme mantığına kurgularsak, sonunun felaketle sonuçlanacağını unutmayalım.’

Muhalefete, muhalif duruşa dönük ölçüsüz ve son derece seviyesiz saldırılarıyla bilinen gerici Yeni Akit Gazetesi’nden Abdullah Şanlıdağ isimli yazar adeta iktidar cenahı ve yandaşları tarafından yapılanların itirafı niteliğinde okunacak bir yazı yazdı. “Özgürlük hepimize gerekli” başlıklı yazıdan öne çıkanlar:

Bugünlerde sık sık Cemil Meriç üstadın; “Düşüncenin kuduz köpek gibi kovalandığı bir ülkede düşünce adamı yetişir mi” sözlerini okuyorum.

Yeni Akit yazarından itiraf: ‘Dün bu zulümlere maruz kalan bizler, bugün aynı şeyleri yaptığımız için hiç pişmanlık duyuyor muyuz?’

Fransız düşünür Voltair de“Fikirlerinize katılmıyorum ama o fikirleri serbestçe ifade edebilmeniz için canımı veririm”demişti.

Düşünce ve fikir özgürlüğünden yana olmamız gerekir.

Tayyip Erdoğan bir şiir okudu diye zindana atılmıştı. Lakin o zindan Erdoğan’a iktidarın kapılarını araladı.

Erdoğan’ın başkan olduğu ülkede hedefimiz düşünce ve fikir özgürlüğünün hayata geçirilmesi olmalı..

Düşünce ve fikri ne olursa olsun, insanlar şiddete başvurmadıkları müddetçe düşüncelerini özgürce ifade edebilmeliler.

Bu bağlamda Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek isteyenler de bu haklarını kullanabilmeliler..

(…)

“Bir ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına durduk yere, herhangi bir yanlışı olmadan hakaret etmek nasıl yanlışsa, yaptığı her şeyi doğru kabul edip teslim olmak da o derece yanlıştır.

Hem iktidarın hem de muhalefetin trolleri var. Dalkavukluk yapanlar, iktidarın nimetlerini devşirip milletin hakkını gasp edenler iktidara zarar veriyorlar.

Ülkenin kalkınması, özgürlüklerin önünün açılması için eleştiri yapanlar dışlanmamalı, bilakis empati yaparak ne dedikleri anlaşılmaya çalışılmalıdır. Sizin gibi düşünmeyenleri Fetö’cü gemisine tıkamak, her söylediklerinde art niyet aramak beyhudedir, kimseye fayda vermez.”

Düşünüyorum da muhafazakâr kesim muhalefette iken onların sesini kısanlar, düşüncelerine ve fikirlerine değer vermeyenler bugün aynı şeyi kendileri yaşadıklarında ne düşünüyorlar acaba? Sözün mefhumu muhalifi de bizi ilgilendirir: Dün bu zulümlere maruz kalan bizler, bugün aynı şeyleri yaptığımız için hiç nedamet duyuyor muyuz? Toplumsal ilişkilerimizin seviyeli ve adaletli olması lazım. Var olma mücadelemizi, yok etme mantığına kurgularsak, sonunun felaketle sonuçlanacağını unutmayalım. Muhalefetsiz, eleştirisiz demokrasi ve siyaset olmaz. Tep parti dönemini ve tek adamlığı biz neden yıllarca eleştirdik? Elbette iktidara giden yol sandıktan geçiyor. Lakin sandıktan bizim çıkmış olmamız, herkesin bizi alkışlamasını da gerektirmez. Bu millet 16 yıldır size değer veriyor, seviyor ve omuzluyorsa bunun kıymetini bilelim.

Adalet; tek kriter olmalıdır..

Yolculuk

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: