Yıldırım: ‘Gerçek mağdur benim açık söyleyeyim’

Yıldırım, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen sahur programında partililere hitap etti.

Seçimin neden yenilendiğini anlatmaya gerek duymadığını, gündemin seçimin iptali, seçimin tekrarıyla ilgili devam etmesinin İstanbul’a, İstanbulluya hiçbir faydası olmadığını, artık İstanbul’un Türkiye’deki, dünyadaki yerinin, 15 milyon İstanbullunun geleceğinin konuşulması gerektiğini belirten Yıldırım, “Ne yazık ki bu anlamsız tartışmalar yüzünden biz bir türlü İstanbul gündemine gelemiyoruz. Bir mağduriyet edebiyatıdır gidiyor. 31 Mart seçimlerinin en büyük mağduru 8.5 milyon oy veren İstanbullular. Bu mağduriyete sebep olanları kınıyorum” ifadelerini kullandı.

”Gerçek mağdur benim açık söyleyeyim”

“İşinizi düzgün yapmayacaksınız ve bu kepazeliği dünya markası İstanbul’a yaşatacaksınız, ondan sonra da bizi suçlayacaksınız. Gerçek mağdur benim açık söyleyeyim. Sandığa atılan o oyları gitmesi gereken yere götürmediniz. Yolda, orada, burada hiç ediliyorlar ve bu mağduriyet oluştu. Bu açık.”

“Biz niye başımızı öne eğeceğiz kardeşim?” diyen Yıldırım, “Ne yaptık? Günahımız ne? Sandık başkanlarını biz mi tayin ettik? Orada yapılan hileleri, hurdaları biz mi yönettik? ‘Çaldılar’ dediğimiz zaman kıyamet koparıyorlar. Vurduğumuz yerden ses çıkıyor. Ne diyelim? Çıkın deyin ki ‘Çalmadık’. Niye demiyorsunuz? Diyemezler.”

‘SAĞ İKTİDARLAR ÇALIŞIR, SOL İKTİDARLAR KONUŞUR’

Bu ülkede ne olmuşsa sağ iktidarlar döneminde olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bundan ayrı tutuyorum. O, cumhuriyeti kuran iradenin başındaki komutandır. Onun döneminde çok zor işler başarılmıştır ama ondan sonra gelenler, orasını hepiniz biliyorsunuz. Adnan Menderes, Erbakan, Türkeş, Demirel, Özal, Recep Tayyip Erdoğan… Bu süreci şöyle bir tarayın. Türkiye ne kazandıysa bu liderler zamanında kazanmıştır. Çünkü sağ iktidarlar çalışır, sol iktidarlar konuşur.

 

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: