Yine seçim dönemi, yine Nilhan Osmanoğlu: İsmet İnönü mücevherlerimizi çaldı

Nilhan Osmanoğlu’ndan skandal açıklama: İsmet İnönü mücevherlerimizi çaldı

nilhan osmanoğlu ile ilgili görsel sonucu

Sultan 2. Abdülhamid’in 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, İsmet İnönü’nün Türkiye’ye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine ‘Bunun bir bedeli var’ dediğini ve ellerindeki mücevherlerini aldığını iddia etti.

Bir konferansta konuşan Nilhan Osmanoğlu, “Bir gecede 155 kişi sürgün oluyorlar. Hiçbir şekilde ne bir para, ne bir mal, ne bir vatandaşlık veriliyor. Biz bunları nerden öğreniyoruz. Şadiye Sultan’ın yardımcısının mektupları elimize ulaşıyor. Bunlardan öğreniyoruz” dedi.

Haneden üyelerinin sürgünde, öyle bir zaman oluyor ki bir ekmek bile bulamayacak zamanlar yaşadıklarını aktaran Nilhan Osmanoğlu, “Şadiye Sultan bavulundaki Hindistan cevizini açtığında mücevherleri görüyor. Keza Abdulhamid Han’ın marangozluk uğraşısı vardı. Bu alanda oldukça iyi olduğunu biliyoruz. Yani bir Hindistan cevizini oyup, pürüssüzce kapatma yeteneği vardı. Bu da Abdulhamid Han evladının zor günleri için bir önlem aldığını anlıyoruz. Tabi Şadiye Sultan bu cevherlerin ne kadar edeceklerini bilmiyorlar.” dedi.

İSMET İNÖNÜ’YE TÜM MÜCEVHERLER ÜLKESİNE DÖNMEK İÇİN VERİLİYOR

Nilhan Osmanoğlu, bir gün İsmet İnönü’nün Fransa’ya geldiğini ve haneden üyeleri ile II. Abdulhamid Han’ın kızı Şadiye Sultan’ı da uğradığını belirterek, “Bu basında yer almadı. Kendi mektubunda yer alıyor bunlar. Şadiye Sultan İnönü’den ülkemize geri dönmek istediklerini söyleniş. Hiçbir şey talep etmeyeceğiz demiş. İsmet İnönü’de bunun üzerine “Bunun bir bedeli var. Bu bu kadar kolay değil” diye cevap verince, Şadiye Sultan elindeki bu mücevherlerin hepsini İsmet İnönü’ye teslim ediyor.” dedi.

nilhan osmanoğlu ile ilgili görsel sonucu

SONRA HİÇ BİR HABER ALAMADILAR

Nilhan Osmanoğlu, Şadiye Sultan’ın yardımcısının mektuplarından aldıkları bilgileri şöyle aktarma devam etti: “Ondan sonra vatandaşlık alıp ülkesine dönmek için bir haber alamadıklarını yazıyor. Taki bir gün takip ettikleri Türkiye gazetelerinin birisinde İnönü’nün hanımının üzerinde verdikleri broşu görene kadar.”

DAHA ÖNCE GALATASARAY ADASI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Nilhan Osmanoğlu daha önce de Galatasaray Adası’nı istediğine yönelik basında çıkan haberlerle gündeme gelmişti. Bu iddalar üzerine Nilhan Osmanoğlu, “Devlet ebet müddet için bir olmayı birlik olmayı ve gerekirse bu uğruda can vermeyi bilirim. Bilmelisiniz ki Selçuklu Medeniyeti, Osmanlı Medeniyeti ve Türkiye Cumhuriyetini bir bütün olarak sahiplenmiş doğru ve yanlışları ile kabul etmiş ecdadımla gurur duyan bir Türk kadınıyım. Eğer tepkiler aile mirası ile ilgili ise velev ki Sultan Abdülhamid Handan gelecek hiçbir mal mülk davasından hak ‘talep’ etmeyeceğimi mülk ‘varisi’ olmadığımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım.” diyerek iddiaları yalanlamıştı.

nilhan osmanoğlu ile ilgili görsel sonucu

Muhalif Haberler

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: