Yurtta gözaltı, cihanda rezalet!

 


Gözaltına alınan TTB üye ve yöneticileri ile dayanışma için TTB’nin önüne giden çeşitli kurum temsilcileri de saldırıya uğrayıp gözaltına alındı. Polisin, “Al o karıyı!” diye bağırması ise günün anlam ve önemini belirten olay olarak öne çıktı!

AKP iktidarı ne yapacağını şaşırmış bir halde sağa sola saldırıyor. Türk Tabipler Birliği (TTB) yönetiminin yanı sıra sosyal medyada Afrin saldırısıyla ilgili “Barış istiyoruz” mesajları paylaşan kişilere yönelik olarak ülkenin dört bir yanında gözaltılar sürüyor.

Öte yandan, AKP iktidarının uluslararası diplomasideki hali tam bir rezalete dönüştü. Afrin’de batağa saplanan, Soçi görüşmelerinden de çekilmek zorunda kalan AKP iktidarı ne yapacağını şaşırdı. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, adında “ordu” geçen ÖSO’yu hem sivil oluşum ilan etti, hem Kuvayı Milliye ile özdeşleştirdi.

Ayrıca, iç siyasette atılan kahramanlık nutuklarının dünyada karşılıksız kaldığını fark ettirmemek için, bu sefer ülkenin dört bir yanında “vatan haini” avına çıktılar. “Barış” sözü vatan hainliğiyle bir tutulmaya başladı. TTB yönetimine yönelik gözaltılar ise tam bir skandala dönüştü.

AKP iktidarının bu baskı ve zorbalık uygulamalarının kitlesel bir karşılığı yok. O sebeple, tam bir “dandik faşizm”e dönüşen OHAL rejimi giderek daha fazla zorbalık uygulamaya mahkum. Böylelikle iktidar kendi sonunu da hazırlıyor çünkü salt zorbalığa yaslanan bir rejimin yaşama koşulları da ortadan kalkmış demektir!

hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: