Zillet, Gocuk ve Halk

Zillet: Aşağılama, hor görme anlamlarını taşıyor.

Türkiye de yapılan siyasetin temel noktalarından biri durumuna gelen bu kelimeyi ittifaklardan Cumhur olanı, Millet olanına karşı çok sık kullanmaya başladı. Siyaset seviyesinin nerelere düştüğüne, bu siyaseti yapanlara bakarak siz karar verin.

Bir siyasi lider düşünün. Partisinin neden olduğu anlaşılamayan nedenlerle ülkenin geleceğini etkileyecek şekilde yön değiştirmesini sağlayarak, hem seçmenini, hem vekillerini ve hem de partisini diğer partinin kulu, stepnesi, koltuk değneği durumuna düşürüp, yakın zamanda muhalefette birlikte olduğu partilere ve seçmenine zillet diyor.

Zillet diyerek hitap ettiği insanların toplamı en kötü oranlamayla %50. Yani ülkenin yarısı.

Zillet İttifakı sözü Bahçeli tarafından hor görülen, aşağılanan %50 için söylenen bir söz. Dolayısı ile Bahçeli ağzını açıp, demokrasiden falan söz edemez artık. Çünkü bu ülke halkının yarısını diğer yarısından ayırıp aşağılıyor. Bu da halkı ikiye bölme girişimidir.

Bahçeli bununla da kalmıyor. Sarayla girdiği ittifak sonucu kullanmaya başladığı zillet sözünden sonra şunları söylüyor.

Gocunan varsa gocuk giysin.

Kullanılan tabire bakar mısınız? Sanki ilköğretim çocuklarının sokak oyunlarında birbirlerine yaptığı şakalaşma gibi. Ülke kaderini belirleyecek bir koltukta oturan şahsın devlet ağırlığını taşıyamadığını bundan iyi ne açıklar.

Piyasadan çıkan sahte seçmen listeleri için muhalefeti, sosyal medya kullanıcılarını ve bu konuda konuşan insanları utanmadan suçlayan Bahçeli nin Bozkurtlarını hangi yöntemle eğittiğini merak ediyorum.

Görünen o ki, o koltukta kalabilme adına yapmayacakları hiç bir şey yok. Yani, din iman bir kenara, başarıya ulaşmak için her yol bunlar için geçerli.

Her yol…

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: